Географија V

Драги петаци, пред вама је ново упутство за рад за учење на даљину.

Понедељак, 18.05.2020. године

Драги ученици, чека вас још овај домаћи задатак, у овој школској години, у оквиру наставе на даљину. Верујем да часове пратите. Преузмите доле задатак, урадите и пошаљите на desanka.geografija@gmail.com У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Рок је 25.5.2020. године.

Понедељак, 11.05.2020. године

Драги моји, у среду, 13.5.2020. године, биће емитован ТВ час „Ваздушни омотач Земље“- утврђивање. Пратите, преузмите доле питања (Атмосфера и природне зоне), одговорите и пошаљите на desanka.geografija@gmail.com У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Рок је 17.5.2020. године.

Понедељак, 4.05.2020. године

Драги моји, у среду, 6.5.2020. године, биће емитован ТВ час „Угроженост и заштита биљног и животињског света на Земљи“. Пратите, записујте тезе, преузмите доле питања (Воде и природне зоне на Земљи), одговорите и пошаљите на desanka.geografija@gmail.com У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Рок је 10.5.2020. године.

Понедељак, 27.04.2020. године

Драги моји, у среду, 29.04.2020. године, биће емитован ТВ час „Распростирање биљног и животињског света на Земљи“. Пратите, записујте тезе и пошаљите на desanka.geografija@gmail.com У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Рок је 3.05.2020. године.

Уторак, 21.04.2020. године

Драги моји, у среду, 22.04.2020. године, биће емитован ТВ час „Загађивање и заштита вода“. Пратите и записујте тезе. Кратак преглед претходне лекције прузмите доле, и погледајте линкове које је креирала Ленка Јовановић. Олакшаће учење. На странама 152 и 153 у уџбенику је Тест – провери своје знање. Урадите и пошаљите на desanka.geografija@gmail.com У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Рок је 26.04.2020. године.

Понедељак, 13.06.2020. године

Драги моји, у среду, 15.04.2020. године на РТС – 3 програму биће емитован ТВ час Хидросфера – воде на копну. Пратите, записујте тезе, читајте лекцију у уџбенику и научите. Кратак преглед претходне лекције прузмите доле.

Ако имате питања, недоумице или вам је потребно објашњење у вези са свим лекцијама које смо до сада радили пишите на desanka.geografija@gmail.com Радо ћу одговорити. У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Погледајте линкове и обновите Атмосферу https://youtu.be/9oVWPbB8Zek, https://youtu.be/Q6FxIsge5_Y Линкове је креирала Ленка Јовановић, ученица одељења петог један. Ученици који нису послали све домаће задатке, нека у току ове недеље пошаљу. Наредну објаву очекујте 21.04.2020.године.

У здрављу проведите Ускршње празнике!

Понедељак, 6.04.2020.године

Ове недеље обнављамо Атмосферу. Преузмите питања и одговорите.

Одговоре (word документ) шаљите на desanka.geografija@gmail.com тако што у наслову поруке уписујете име, презиме и одељење, до 12.04.2020.године. РТС лекција „Хидросфера“ ће бити емитована у среду, пратите и записујте тезе.

Остајте здрави!

Понедељак, 30.03.2020. године

Следећа лекција коју треба да савладате је „Климатски чиниоци“. Лекција се налази на страни 110 у уџбенику за пети разред. Као помоћно средство можете користити и дигитални уџбеник из платформе еучионица (www.eucionica.rs). Упутство за активацију е издања се налази на корици уџбеника. Кратак преглед лекције можете преузети испод.

ТВ час на тему „Атмосфера: Клима“ је у среду 1.04.2002. године на трећем програму РТС-а. Наша Ленка Јовановић је направила you tube садржај! Погледајте линк https://youtu.be/9oVWPbB8Zek Олакшаће учење и обнављање „Атмосфере“! Олакшајте себи и користите све могућности за учење на даљину. Пошто научите лекцију ваш задатак је да урадите питања за проверу знања на 115. страни. Након тога фотографишите урађени задатак и пошаљите на адресу desanka.geografija@gmail.com до 5.04.2020. године.

Наставница географије