Географија VIII

Драги осмаци, пред вама је ново упутство за рад за учење на даљину.

Понедељак, 25.5.2020. године

Преузмите питања за припрему.

Понедељак, 18.5.2020. године

Драги ученици, завршили смо са домаћим задацима у овој школској години у оквиру наставе на даљину. Верујем да часове пратите, радите што више различитих питања из географије ради боље припреме за Малу матуру. Преузмите доле питања за припрему, не морате слати одговоре, већ ако имате неко питање за мене или вам је потребно објашњење, онда на desanka.geografija@gmail.com Сваког понедељка очекујте нова питања за припрему.

Понедељак, 11.5.2020. године

Драги моји, у среду, 13.5.2020. и у петак, 15.5.2020., биће емитовани на 3. програму РТС – а, ТВ часови: „Планинска Србија и Клима Србије“. Пратите, преузмите задатак доле, урадите и пошаљите на desanka.geografija@gmail.com У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Рок је 17.5.2020. године.

Понедељак, 4.5.2020. године

Драги моји, у среду, 6.5.2020. и у петак 8.5.2020., биће емитовани на 3. програму РТС – а, ТВ часови: „Србија у савременим интеграцијским процесима и Панонска Србија“. Пратите, записујте тезе, преузмите задатак доле, урадите и пошаљите на desanka.geografija@gmail.com У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Рок је 10.5.2020. године.

Понедељак, 27.04.2020. године

Драги моји, у уторак, 28.04.2020. године биће емитован на 3. програму РТС – а, ТВ час: „Србија у савременим интеграцијским процесима“. Пратите, записујте тезе, преузмите задатак доле, урадите и све пошаљите на desanka.geografija@gmail.com У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Рок је 3.05.2020. године.

Уторак, 22.04.2020. године

Драги моји, ове недеље вас очекује пробни завршни испит. Обнављајте све што мислите да треба! Онлајн анализа пробног завршног комбинованог теста је у суботу на РТС -3 програму.

Понедељак, 13.04.2020. године

Драги моји, у четвртак, 16.04.2020. године биће емитован на 3. програму РТС – а, ТВ час: Срби у дијаспори – обрада. Пратите, записујте тезе, читајте лекцију у уџбенику и научите. Ако имате питања, недоумице или је потребно објашњење у вези са било којом лекцијом коју смо учили пишите на desanka.geografija@gmail.com Радо ћу одговорити. У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Ученици који нису послали све домаће задатке, нека пошаљу у току ове недеље. Следећу објаву очекујте у уторак, 21.04.2020. године.

У здрављу проведите Ускршње празнике!

Понедељак, 6.04.2020.године

Након РТС часова о „Саобраћају, трговини и туризму“, ове недеље обнављамо. Преузми питања и одговори.

Одговоре (word документ) шаљите на desanka.geografija@gmail.com тако што у наслову поруке уписујете име, презиме и одељење до 12.04.2020.године. РТС часови су средом и петком, пратите редовно, записујте тезе и олакшајте себи рад.

Остајте здрави!

Понедељак, 30.03.2020. године

Ове недеље треба да научите Тешку и лаку индустрију. Лекције су у уџбенику за осми разред од 140. до 146. стране. Пошто научите треба да довршите табелу. У табели је приказана подела тешке индустрије, фабрике (центри производње) и градови у којима су фабрике смештене. Ваш задатак је да табелу завршите тако што ћете урадити поделу лаке индустрије и навести фабрике и градове у којима су фабрике смештене. Преузми табелу.

Урађен задатак потписујете и шаљете на адресу desanka.geografija@gmail.com до 5.04.2020. године.

Подећам вас да се ТВ часови из географије емитују средом и петком на трећем програму РТС -а. Користите све могућности за учење на даљину и олакшајте себи рад.

Срећан рад, остајте здрави и чувајте се!

Наставница географије