Географија VII

Драги седмаци, пред вама је ново упутство за рад за учење на даљину.

Понедељак, 18.5.2020. године

Драги ученици, чека вас још овај домаћи задатак, у овој школској години у оквиру наставе на даљину. Верујем да часове пратите. Преузмите доле задатак, урадите и пошаљите на desanka.geografija@gmail.com У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Рок је 25.5.2020. године.

Понедељак, 11.5.2020. године

Драги моји, у среду, 13.5.2020. године, биће емитован ТВ час „Аустралија и Океанија“ – систематизација. Пратите, преузмите доле питања (Аустралија), одговорите и пошаљите на desanka.geografija@gmail.com У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Рок је 17.5.2020. године.

Понедељак, 4.5.2020. године

Драги моји, у среду, 6.5.2020. године, биће емитован ТВ час „Аустралија и Океанија“. Пратите, записујте тезе, преузмите доле питања (Јужна Америка и Аустралија), одговорите и пошаљите на desanka.geografija@gmail.com У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Рок је 10.5.2020. године.

Понедељак, 27.04.2020. године

Драги моји, у среду, 29.04.2020. године биће емитован на 3. програму РТС – а, ТВ час: „Јужна Америка – систематизација“. Пратите, записујте тезе, питања и одговоре и пошаљите на desanka.geografija@gmail.com У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Рок је 3.05.2020. године. Преузмите лекцију „Аустралија“, прочитајте и научите.

Уторак, 21.04.2020. године

Драги моји, у среду, 22.04.2020. године биће емитован на 3. програму РТС – а, ТВ час: „Јужна Америка“. Пратите, записујте тезе и научите лекцију. Пошто научите, преузмите доле питања и одговоре шаљите на desanka.geografija@gmail.com У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Рок је 26.04.2020. године.

Понедељак, 13.04.2020. године

Драги моји, у среду, 15.04.2020. године биће емитован на 3. програму РТС – а, ТВ час: Северна Америка – утврђивање. Пратите и радите питања. Поред тога обновите и Јужну Америку. Ако имате питања, недоумице или је потребно објашњење у вези са било којом лекцијом коју смо учили пишите на desanka.geografija@gmail.com Радо ћу одговорити. У наслову поруке уписујете име, презиме и одељење. Ученици који нису послали све домаће задатке, нека пошаљу у току ове недеље. Следећу објаву очекујте у уторак, 21.04.2020. године.

У здрављу проведите Ускршње празнике!

Понедељак, 6.04.2020.године

Ове недеље обнављамо Јужну Америку. Преузмите питања за обнављање.

Одговоре шаљите (word документ) на desanka.geografija@gmail.com тако што у наслову поруке уписујете име, презиме и одељење, до 12.04.2020. године. РТС лекције су средом, пратите и записујте тезе.

Остајте здрави!

Понедељак, 30.03.2020. године

Ове недеље треба да читате и учите о Природним и особинама становништва и привреде Јужне Америке. Особине рељефа, климе, вегетације, вода, становништва и привреде су описане у уџбенику за седми разред од 174. до 185. стране. Кратак преглед лекције можете преузети испод.

Потом одговарате на питања, преузмите питања доле, потписујете рад и шаљете на адресу desanka.geografija@gmail.com до 5.04.2020. године.

Срећан рад, остајте здрави и чувајте се!

наставница географије