Онлајн Зимска школа математике

Oд 28-30. децембра 2020. године, одржаће се онлајн Зимска школа математике, и то 15. по реду, за ученике основношколског узраста, од 2. до 8. разреда, у организацији Основне школе „Николај Велимировић“ из Шапца и Подружнице математичара града Шапца. Школа је бесплатна за све ученике, а рад предавача волонтерски. Предавачи су доктори математичких наука, асистенти на факултету, успешни такмичари, међу којима и студенти најпрестижнијих светских и домаћих универзитета, освајачи четири златне медаље на Међународној олимпијади, а најзначајније место заузимају ентузијасти- наставници и учитељи шабачких основних школа и гимназија. Заинтересовани математички асови наше школе детаљније информације добиће од својих учитељица и наставника, а моћи ће да их пронађу и на сајту https://sites.google.com/view/zimskaskolamatematike/ где би требало да попуне упитник како би пријавили своје учешће. Ова онлајн Школа математике намењена свима који имају жељу и вољу за додатним радом. Негујте своје умове и пријавите се!